Ndërlidhjet

Jahjaga kërkon nga Feith raporte kontraktuale me BE-në"Marrëdhënia kontraktuale e Kosovës me BE-në do të ndihmonte reformat e brendshme dhe do të hapte perspektivën evropiane", deklaroi presidnetja e Kosovës, Atifete Jahjaga gjatë takimit me Përfaqësuesin Civil Ndërkombëtar Piter Feith.

Jahjaga ka kërkuar edhe hapjen e dialogut për liberalizim të vizave për qytetarët e Kosovës.

Lidhur me dialogun Kosovë-Serbi presidentja kosovare theksoi se "duhet të sjellë zgjidhje evropiane dhe t’i përafrojë të dyja vendet me BE-në".

Gjatë takimit Jahjaga-Feirth është diskutuar dhe për reformën kushtetuese dhe praninë ndërkombëtare në Kosovë.
XS
SM
MD
LG