Ndërlidhjet

Dënohet me burg kreu i KaçanikutKryetari i Komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku është dënuar me tre vite burg dhe me 1500 euro gjobë. Ai është shpallur fajtor për veprat penale të zhvatjes dhe të armëmbajtjes pa leje.

Tre të pandehurit e tjerë Arsim Kolshi, Besnik Hasani dhe Nusret Cena, po ashtu, u shpallën fajtorë për zhvatje dhe u dënuan përkatësisht me tri vite burgim dhe me një vit e dy muaj burgim.
XS
SM
MD
LG