Ndërlidhjet

NATO kap liderin islamist uzbek në AfganistanForcat e NATO-s e kanë kapur kreun e lëvizjes islamiste të Uzbekistanit në provincën veriore afgane të Kunduzit.

NATO tha se ai dhe dy bashkëpunëtorë të tij janë kapur në qarkun Hanabad gjatë një operacioni ushtarak në 20 prill.

Deklarata nuk e jep emrin e personit, por thuhet se ai ishte arratisur nga një burg në Afganistan në vitin 2010.
XS
SM
MD
LG