Ndërlidhjet

Sot festohen Pashkët


Të krishterët në të gjithë botën festojnë sot Pashkët, atëherë kur mësimet kishtare thonë se Krishti Jezus u ringjallë pas kryqëzimit të tij.

Papa Benedikti XVI pritet të festojë Pashkët, ditën më të shenjtë të kalendarit të krishterë, me një meshë në Bazilikën e Shën Pjetrit në Romë, e përcjellur nga mesazhi bekues, “Urbi et Orbi” (Për qytetin dhe botën).
XS
SM
MD
LG