Ndërlidhjet

Kinë: Nga zjarri në një ndërtesë banimi – 17 të vdekur


Nga zjarri në një ndërtesë banimi në Pekin, kanë humbur jetën 17 vetë, ndërsa 24 të tjerë janë plagosur, ka raportuar agjencia zyrtare kineze e lajmeve, Ksinhua.

Sipas agjencisë, afro 200 zjarrfikës dhe pjesëtarë të policisë ishin në vendin e ngjarjes për ta fikur zjarrin.

Zyrtarë lokalë dhe liderë partiakë kanë kërkuar nga hetuesit që “sa më shpejtë t’i gjejnë shkaqet” e kësaj fatkeqësie, që ka ndodhur sot.
XS
SM
MD
LG