Ndërlidhjet

Vritet një kryengritës në Kaukazin verior


Zyrtarët thonë se forcat e sigurisë së Rusisë e kanë vrarë një zyrtar të lartë të një grupi kryengritës në rajonin e Kaukazit verior.

Agjencia e lajmeve, Interfaks ka cituar zëdhënësin e Komitetit Kombëtar kundër terrorit, Nikolaj Sintsov duke thënë se Gadzhia Gazijev është vrarë në Dagestan së bashku me një tjetër kryengritës gjatë një beteje në mes të militantëve dhe agjentëve të sigurimit.

Komiteti njofton se Gazijev është konsideruar një nga liderët e kryengritësve të Dagestanit. Kjo zonë është një nga Republikat multietnike në Detin Kaspik,
XS
SM
MD
LG