Ndërlidhjet

Dëbohet diplomati iranianBahreini ka dëbuar një diplomat iranian nën akuzat se ka lidhje me rrjetin e spiunazhit që u zbulua së fundi në Kuvajt.

Deri tani Kuvajti ka dëbuar tre diplomatë iranianë dhe një punonjës ambasade nën akuzat për spiunazh.

Në mars një forcë e përbashkët e vendeve arabe të Gjirit Persik erdhi në ndihmë të forcave të sigurisë së Bahreinit gjatë protestave të shumicës shiite. Kjo u shoqërua me një luftë fjalësh mes Iranit dhe fqinjëve arabë.
XS
SM
MD
LG