Ndërlidhjet

UASHINGTON


Të tre ish presidentët amerikan, Bill Clinton, George Bush i vjetri dhe Jimmy Carter pritet të marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të ish presidentit Gerald Ford në Uashington. Pritet që presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, George Bush të mbajë një fjalim lamtumirës për Gerald Fordin gjatë ceremonisë që sot mbahet në Katedralen Kombëtare.
Ish presidenti Ford vdiq më 26 dhjetor, në moshën 93 vjeçare.
XS
SM
MD
LG