Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti iranian Mahmud Ahmedinejad ripërsëriti qëndrimin se Teherani do të vazhdojë me zhvillimin e programeve bërthamore, pavarësisht rezolutës së Këshillit të Sigurimit që kërkon ndërprerjen e këtyre programeve.
"Populli i Iranit është i vetëdijshëm se, ashtu siç ishte gjatë luftës së Iranit me Irakun, edhe tash do të qëndrojë i bashkuar dhe do t'i mbrojë të drejtat e veta bërthamore me gjithë forcën", tha Ahmedinejad.
XS
SM
MD
LG