Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Kosovës ka dënuar ashpër sulmin ndaj tre pjesëtarëve të Shërbimit Policor të Kosovës në magjistralen Prishtinë – Mitrovicë, me ç’rast mbeti i vrarë polici 41 vjeçar Avni Kasumi nga fshati Begaj i Vushtrrisë.
Qeveria kërkon urgjentisht zbardhjen e këtij krimi dhe nxjerrjen para drejtësisë të kryesve të aktit kriminal.
Zëdhënësi i SHPK-së, Veton Elshani tha se gjatë hetimeve janë bastistur 11 shtëpi, ndërsa janë arrestuar 2 veta për armëmbajtje pa leje, por jo të ndërlidhur me vrasjen.
XS
SM
MD
LG