Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush tha se administrata e tij është e gatshme të bashkëpunojë me ligjvënësit rivalë nga Partia Demokratike, që nesër zyrtarisht e marrin kontrollin e shumicës në Senat dhe në Dhomën Përfaqësuese pas 12 vitesh.
Bush i bëri këto komente pas takimit me anëtarët e kabinetit të tij në Shtëpinë e Bardhë.
"Të gjithë neve na është besuar detyra publike në këtë çast historik të kombit tonë. Të gjithë neve na presin detyra të rëndësishme për t'i realizuar. Është koha t'i lëmë menjanë dallimet politike dhe të fokusohemi në të ardhmen", tha presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG