Ndërlidhjet

BAGDAD


Zëdhënësi i forcave të koalicionit në Irak, gjenerali William Caldwell, tha se "ushtria amerikane nuk ka të bëjë asgjë me atë që ndodhi në çastet e fundit të ekzekutimit të Sadam Husseinit".
"Ne absolutisht nuk kemi të bëjmë asgjë me vendin ku është kryer ekzekutimi. Nuk kemi qenë të përfshirë as në kontrollimin e atyre që kanë hyrë brenda, dhe askush nga ne nuk ka qenë i pranishëm. Tërë rrjedha e procesit është përcaktuar nga Qeveria e Irakut", tha Caldwell.
XS
SM
MD
LG