Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Nga përleshjet e fundit fraksionale në Rripin e Gazës humbën jetën së paku 4 palestinezë. Përleshjet filluan pas vrasjes së një përkrahësi të presidentit të autoritetit palestinez Mahmud Abbas.
Lëvizja Fatah dhe Hamasi që qeverisë me vendin, deklaruan armëpushim dy javë më parë pas dhunës që u shkallëzua kur presidenti Abas bëri thirrje për zgjedhje të parakohshme.
XS
SM
MD
LG