Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 13 veta e humbën jetën dhe më shumë se 20 u plagosën nga dy shpërthime në lagjen sunite Mansour në Bagdad.
Vala e fundit e dhunës pasoi paralajmërimet se ekzekutimi i ish diktatorit Saddam Hussein mund t'i përkeqësojë luftimet sektare ndërmjet sunitëve dhe shiitëve irakianë.
XS
SM
MD
LG