Ndërlidhjet

GAZA


Forcat izraelite kanë ndërmarrë sot një aksion në Ramallah të Bregut Perendimor duke i lënë së paku 4 palestinezë të vrarë dhe më shumë se 25 të plagosur. Armata izraelite tha se 4 persona të kërkuar janë arrestuar me këtë rast.
Ndërkohë presidenti i autoritetit palestinez Mahmud Abas e ka dënuar ashpër këtë sulm duke thënë se "thirrjet e Izraelit për paqe dhe siguri janë mashtrim".
Nga ana tjetër në Rripin e Gazës një palestinez është vrarë dhe disa janë plagosur si pasojë e përleshjeve mes Lëvizjes Fatah dhe Hamasit.
XS
SM
MD
LG