Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush do të bisedojë me kancelaren e Gjermanisë Angela Merkel për ringjalljen e procesit të paqes në Lindjen e Mesme dhe promovimin e lidhjeve transatlantike.
Zyrtarë amerikanë dhe gjermanë thanë se ndër temat e diskutimit do të jenë edhe përpjekjet për përcaktimin e statusit përfundimtar të Kosovës.
XS
SM
MD
LG