Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Do të ishte më mirë nëse Martti Ahtisaari, propozimin për statusin e Kosovës do ta shpallte pas formimit të qeverisë së re të Serbisë", ka thënë presidenti serb Boris Tadiq për mediat e atjeshme.
Tadiq ka thënë se në të kundërtën, negociatat për formimin e qeverisë mund të "ndërlikohen në çdo kuptim", dhe ka vlerësuar se propozimi i Ahtisaarit nuk do të jetë "shumë i përshtatshëm për palën serbe".
XS
SM
MD
LG