Ndërlidhjet

MOGADISHU


Zëvendës kreu i Al Kaidës, Ayman al-Zavahiri u bëri thirrje islamistëve në Somali të nisin një luftë guerrile kundër forcave qeveritare dhe aleatëve nga Etiopia.
Mesazhi me zërin që pretendohet se është i tij, u bë publik në një faqe interneti të militantëve të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG