Ndërlidhjet

UASHINGTON


Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Javier Solana po qëndron në Uashington ku po takohet me zyrtarë të lartë të administratës dhe përfaqësues të Kongresit.
Në fokus të takimeve të tij me zyrtarët amerikanë ishte procesi i paqes në Lindjen e Mesme, situata në Liban, Irak dhe Iran.
Pas takimeve që i pati me Sekretaren e Shtetit Condoleezza Rice, senatorët Josef Biden, Richard Llugar dhe Chuck Hagel, Solana tha se është biseduar edhe për Kosovën.
XS
SM
MD
LG