Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dy liderët demokratë në Shtetet e Bashkuara kanë deklaruar se dërgimi i forcave shtesë në Irak do të dështojë, dhe është koha për t'i dhënë fund luftës.
Lideri i shumicës në Senat Henry Reid, dhe kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, gjithashtu
kanë kërkuar nga presidenti George Bush që të fillojë ripozicionimin e trupave amerikane në Irak në një afat prej 4 deri 6 muajve.
XS
SM
MD
LG