Ndërlidhjet

COLOMBO


Një sulmuese vetëvrasëse e ka hedhur veten në erë në një autobus në Sri Lanka, duke vrarë edhe 8 udhëtarë të tjerë dhe duke plagosur 50 veta.
Sulmi ndodhi në jug të kryeqytetit Colombo. Dje nga shpërthimi në një autobus e humbën jetën 5 veta.
Për të dyja sulmet, autoritetet i kanë fajësuar kryengritësit tamilë.
XS
SM
MD
LG