Ndërlidhjet

RAMALLAH


Presidenti palestinez Mahmud Abbas ka kërkuar që forca e prirë nga lëvizja Hamas të integrohet në strukturat ekzistuese të sigurisë, por Hamasi nuk e ka përfillur thirrjen.
Në një deklaratë, Abbas tha se "forca ekzekutive" e Hamasit është ilegale.
Ndërkohë, dhuna ndërmjet fraksioneve të Hamasit dhe Fatahut ka vazhduar edhe sot.
XS
SM
MD
LG