Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Jashtme e Rusisë ka akuzuar Shtetet e Bashkuara për vendosjen e sanksioneve "ilegale" ndaj kompanive ushtarake ruse.
Të premten, Shtetet e Bashkuara u vunë sanksione disa kompanive ruse, kineze dhe verikoreane, me arsyetimin se ato bashkëpunojnë me Libinë.
XS
SM
MD
LG