Ndërlidhjet

HOMEL


Zyrtarë të Bjellorusisë thanë sot se kanë reduktuar sasinë e naftës që kalon nëpër Bjellorusi ndërkaq furnizon Gjermaninë dhe Poloninë me naftë nga Rusia.
Autoritetet bjelloruse thanë se reduktimi është pasojë e mosmarrveshjeve të fundit rreth çmimeve të naftës ndërmjet Rusisë dhe Bjellorusisë.
Bëhet e ditur se vendimi për reduktim është bërë nga firma shtetërore e naftës në Bjellorusi.
XS
SM
MD
LG