Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga sulme të ndara gjatë ditës në Irak njoftohet për disa të vrarë.
Forcat e sigurisë irakiane prej dje kanë vrarë 23 militantë në pjesë të ndryshme të kryeqytetit, ndërkohë dy militantë janë vrarë në qytetin Mosul dhe një në Ramadi.
Në zhvillime tjera, së paku 9 irakienë janë vrarë dhe shumë janë plagosur, kur persona të armatosur kanë sulmuar një autobus që udhëtonte drejt aeroportit ndërkombëtar të Bagdadit.
Nga ana tjetër ushtria amerikane njoftoi për dy ushtarë të saj të vrarë.
XS
SM
MD
LG