Ndërlidhjet

RIJAD


Agjencitë e lajmeve njoftojnë për disa incidente të ndara brenda 9 ditëve, ku 3 fëmijë kanë varur vetën, pas publikimit të video-inçizimit të ekzekutimit të Saddam Husseinit. Një 12 vjeçar saudit, një 9 vjeçar nga Pakistani dhe një 10 vjeçar kanë humbur jetën në Teksas në rrethana të njejta. Policia në Teksas i quajti vdekjet aksidentale, ku fëmijët kanë dashur të imitojnë pamjet e ekzekutimit të Saddamit. Ndërkohë mediat në Algjeri njoftuan se një grup fëmijësh kanë varur shokun e klasës poashtu në përpjekje për të imituar ekzekutimin.
XS
SM
MD
LG