Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Benedikti i 16-të paralajmëroi krizë të mundshme nga armët bërthamore duke i bërë thirrje Koresë së Veriut dhe Iranit t'i ulin tensionet nëpërmjet negociatave. Papa i bëri këto komente gjatë fjalimit të tij tradicional të Vitit të Ri, para më shumë se 170 diplomatëve të akredituar në Vatikan.
"Çështjet e sigurisë, të ashpërsuara nga terrorizmi, të cilat plotësisht duhet të dënohen, kanë nevojë për qasje nga një përspektivë e gjërë globale", tha Papa Benedikti i 16-të.
XS
SM
MD
LG