Ndërlidhjet

PRAGË


Vala e fundit e të ftohtit ka marrë jetën e disa njerëzve në Bangladesh dhe Pakistan. Njoftohet se nga moti i ftohtë në Bangladesh së paku 140 kanë vdekur, në mesin e të cilëve shumë fëmijë. Ndërsa në Pakistan së paku 16 njerëz kanë vdekur poashtu nga temperaturat e ulëta që po mbretërojnë ditëve të fundit.
XS
SM
MD
LG