Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates pritet të vizitojë javën e ardhshme selinë e NATO-s në Bruksel, ku me zyrtarët e atjeshëm do të diskutojë për Afganistanin dhe Kosovën, njofton agjencia Associated Press.
Do të jetë kjo vizita e parë e Robert Gatesit në Bruksel, që nga marrja e detyrës së sekretarit amerikan të Mbrojtjes.
XS
SM
MD
LG