Ndërlidhjet

TIRANË


Pas thirrjes së OSBE-së, Bashkimit Evropian dhe Këshillit të Evropës, partitë politike në Shqipëri fillojnë sot bisedimet në tryezën e organizuar nga presidenti Alfred Moisiu.
Ai u ka bërë thirrje partive politike të gjejnë kompromis me çdo kusht dhe të marrin pjesë në zgjedhje më 20 janar.
Në tryezë pritet të marrin pjesë edhe kryetarët e dy partive rivale, kryeministri Sali Berisha dhe kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama.
XS
SM
MD
LG