Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëvendës shefi i UNMIK-ut Steven Shook tha se të gjitha hetimet e deritashme tregojnë se Shërbimi Policor i Kosovës është sjellë konform normave profesionale policore gjatë operacionit në fshatin Babinmost, të banuar me shumicë serbe, në kërkim të dëshmive pas vrasjes së policit Avni Kasumi.
Këto komente Shook i ka bërë si kundërpërgjigje ndaj deklaratave të kryeministrit serb Vojisllav Koshtunica dhe zyrtarëve tjerë të Beogradit, të cilët thanë se SHPK gjatë bastisjeve në këtë fshat i ka tejkaluar autorizimet dhe i ka keqtrajtuar civilët serbë.
XS
SM
MD
LG