Ndërlidhjet

ANKARA


Një aeroplan që barte punëtorë nga Turqia në Irak është rrëzuar sot në afërsi të Bagdadit, duke lënë të paktën 30 të vdekur. Ministria e Jashtme e Turqisë njoftoi se dy veta kanë mbijetuar.
Aeroplani Antonov-26, me rreth 30 punëtorë dhe 5 anëtarë të ekuipazhit, është rrëzuar gjatë aterimit për shkak të mjegullës së dendur.
XS
SM
MD
LG