Ndërlidhjet

MADRID


Dy pjesëtarë të dyshuar të grupit seperatist bask ETA janë kapur në Francën jugore gjatë një operacioni të përbashkët të policive franceze dhe spanjole, 10 ditë pas shpërthimit në aeroportin e Madridit.
Dy veta e humbën jetën nga shpërthimi më 30 dhjetor, për të cilin përgjegjësinë e mori ETA.
XS
SM
MD
LG