Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Thesarit e ka emëruar sot bankën shtetërore iraniane Bank Sepah si përhapës i armëve për shkatërrim në masë, dhe i ka ndaluar të gjitha transakcionet mes saj dhe bizneseve amerikane.
Departamenti gjithashtu tha se janë të ngrira të gjitha asetetet e bankës, që mund të jenë nën jurisdikcionin e Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG