Ndërlidhjet

ATHINË


Greqia do t'ia kushtojë vitin 2007 operistes Maria Callas, e cila vdiq 30 vjet më parë.
Ministri i Kulturës Georges Voulgarakis tha se grekët duhet të theksojnë se ajo ishte "100 % greke".
Callas u lind në një familje imigrantësh grekë në Shtetet e Bashkuara në vitin 1923, dhe e mori nënshtetësinë greke në moshën 43 vjeçare. Ajo vdiq 11 vjet më vonë në Paris.
XS
SM
MD
LG