Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i tregtisë dhe i ekonomisë ruse, German Gref ka thënë se Rusia do ti vazhdoj bisdimet me Bjellorusinë për dërgimin e naftës në Evropën Perëndimore, vetëm nëse së pari, Minsku heq dorë nga taksat e reja transitore për naftën që vjen nga Rusia. Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se ndalja e furnizimit e "shkatërron besimin" dhe u shpreh se për këtë çështje do të bisedoj me presidentin e Rusisë, Vlladimir Putin, në takimin që mbahet më vonë këtë muaj.
XS
SM
MD
LG