Ndërlidhjet

UASHINGTON


Demokratët, të cilët tashmë kanë marr kontrollin në Kongresin Amerikanë, fillojnë sot seancat e dëgjimit për mënyrën e sjelljes së administratës së presidentit Bush në luftën në Irak. Zyrtarë të lartë, si Sekretarja e Shtetit Condoleezza Rice, Sekretari i Mbrojtjes Robert Gates, janë në mesin e zyrtarëve ushtarak dhe ekspertëve të cilët do të dëshmojnë.
Senatori Joseph Biden, udhëheqës i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë, tha se nga këto seanca do të kërkohen përgjigjje në pyetjet për kahjet e mëtejme të angazhimit të SHBA-ve në Irak.
XS
SM
MD
LG