Ndërlidhjet

SARAJEVË


Një gjykatë në Bosnje i ka dënuar 3 persona të akuzuar për planifikim të sulmeve me bomba në disa vende të Evropës për shkak të përfshirjes ushtarake të tyre në Irak dhe Afganistan. Të akuzuarit, njëri i lindur në Bosnje por shtetas suedez, një turko-danez dhe një boshnjak janë dënuar me gjithsejt 36 vjet burg.
XS
SM
MD
LG