Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Kuvendit të Kosovës paralajmëroi se së shpejti do të formohet Këshilli Kushtetues, që do punojë në hartimin e kushtetutës së re.
Në hapje të seancës së parë në këtë vit, Kolë Berisha u bëri thirrje të gjitha partive parlamentare që të jenë unike në sfidat që i presin gjatë vitit 2007. Ai tha se Kuvendi i Kosovës duhet t'u përgjigjet propozimeve të Marti Ahtisaarit, të shqyrtojë çështjen e simboleve shtetërore dhe të miratojë një sërë ligjesh të rëndësishme.
XS
SM
MD
LG