Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka kërkuar një takim me ish kryetarin e Partisë Socialiste Fatos Nano për të biseduar mbi krizën parazgjedhore.
Sot në orët e mëngjesit përfundoi edhe një raund i bisedimeve ndërmjet presidentit Alfred Moisiu dhe liderëve të partive politike. Bisedimet që zgjatën nëntë orë, nuk dhanë ndonjë marrëveshje konkrete për kapërcimin e krizës parazgjedhore në Shqipëri. Raportohet se nuk është arritur marrëveshja për çertifikatat.
XS
SM
MD
LG