Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates tha se do t'i rekomandojë presidentit George Bush që armata amerikane të rritet për 92 mijë trupa në 5 vitet e ardhshme.
Në konferencën e njëjtë për shtyp, Sekretarja e Shtetit Condoleezza Rice njoftoi se e ka emëruar diplomatin e pensionuar Timothy Carter të drejtojë ndihmat ekonomike dhe politike për Irakun.
XS
SM
MD
LG