Ndërlidhjet

PRISHTINË


Michael O'Reilly, përfaqësuesi i grupit për mbrojtjen ligjore të ish-kryeministrit të Kosovës, tha se seanca statutore për rastin e Ramush Haradinajt dhe të tjerëve, do të mbahet nesër pasdite në gjykatën e Hagës.
Kjo do të jetë seanca e fundit e këtij lloji para se të fillojë procesi gjyqësor. Haradinaj do të përfaqësohet në seancë nga avokatët e tij. Grupi i mbrojtjes pret që procesi gjyqësor të fillojë nga mesi i shkurtit.
XS
SM
MD
LG