Ndërlidhjet

TEL AVIV


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice ka arritur sot në Izrael, duke e filluar kështu turneun e saj njëjavor në Lindjen e Mesme. Mendohet që me këtë vizitë në rajon, zonja Rice synon ripërtritjen e bisedimeve paqësore ndërmjet izraelitëve e palestinezëve dhe marrjen e mbështetjes për strategjinë e re për Irakun të presidentit Bush. Gjatë turneut të saj ajo do ta vizitoj edhe Egjiptin, Jordaninë, Arabinë Saudite dhe Kuvajtin.
XS
SM
MD
LG