Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice arriti sot në Jerusalem, duke e filluar turneun rajonal, në kuadër të të cilit do të vizitoj edhe Egjiptin, Jordaninë, Arabinë Saudite dhe Kuvajtin.
Raportohet se me këtë turne, zonja Rice synon ripërtritjen e procesit paqësor izraelito – palestinez dhe për të marrë mbështetje për strategjinë e re për Irakun të presidentit Bush. Me të arritur në Jerusalem, ajo tha se Shtetet e Bashkuara nuk do ta braktisin Irakun.
XS
SM
MD
LG