Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu dekretoi sot si datë të fundit për zgjedhjet vendore datën 18 shkurt të 2007-ës. Kryetari i shtetit e mori vendimin menjëherë pas seancës së djeshme të jashtëzakonshme paralametare ku deputetët miratuan ndryshimet në kodin zgjedhor.
Kryetari i komisionit Zgjedhor Çlirim Gjata, pas dekretimit të datës tha se koha është minimale por gjithsesi do të përgatitet infrastruktura zgjedhore.
Pas dekretimit të datës 18 shkurt, puna tashmë i takon Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të përgatitur listat dhe kutitë e votimit.
XS
SM
MD
LG