Ndërlidhjet

TEHERAN


Zyrtarë iranianë thanë se janë duke vazhduar pasurimin e uraniumit, përkundër rezolutës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së.
Teherani njoftoi se i ka instaluar dy kaskada me nga 164 centrifuga në uzinën Natanz dhe se do të fillojë instalimin e 3 mijë centrifugave tjera.
Rezoluta e miratuar më 23 dhjetor kërkon nga Irani të heqë dorë nga pasurimi i uraniumit.
XS
SM
MD
LG