Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates mbërriti në Londër ku do të diskutojë me kryeministrin Tony Blair.
Misioni i NATO-s në Afganistan dhe roli i aleancës në Kosovë do të jenë temat kryesore në takimin e parë zyrtar që kur Gates e mori detyrën në 18 dhjetor.
Nesër Sekretari i Mbrojtjes do të vizitojë selinë e NATO-s në Bruksel, ku do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm, Jaap de Hoop Scheffer.
XS
SM
MD
LG