Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 26 veta e kanë humbur jetën ndërsa rreth 50 kufoma janë gjetur në 24 orët të fundit në Irak.
Vrasjet ndodhën në Bagdad, Madaen, Basra dhe Mosul, ndërsa kufomat e torturuara u zbuluan në qytetet Bagdad, Mosul dhe Kirkuk. Po sot u raportua për arrestimin e të paktën 25 kryengritësve.
XS
SM
MD
LG