Ndërlidhjet

KANDAHAR


Zyrtarë afganë njoftuan se 30 luftëtarë talibanë janë vrarë dhe 20 janë plagosur gjatë një operacioni ushtarak në Afganistanin Jugor. Ndërkohë ushtria britanike njoftoi për një ushtar të saj të vrarë në luftimet me kryengritësit në krahinën Helmand.
XS
SM
MD
LG