Ndërlidhjet

ROMË


Kryetari i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso dhe kryeministri italian Romano Prodi e kanë dënuar ekzekutimin e sotëm të dy bashkëpunëtorëve të Saddam Husseinit.
Duke folur në Romë, dy udhëheqësit evropianë e ripërsëritën kundërshtimin e tyre ndaj dënimit me vdekje pak pasi autoritetet irakiane konfirmuan varjen e Barzan Ibrahim al-Tikriti dhe Awad al-Bandar.
XS
SM
MD
LG